English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   
Перегляди статей
299488
   

Дудко Олена Сергіївна, студентка V курсу Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Поняття та категорії науки соціальні комунікації: складності дефініцій»

 

Постановою Кабінету Міністрів України «Про доповнення переліку галузей науки, за якими може присуджуватися науковий ступінь» (від 13.XII.2006 р. №1718), який існує з 1997 року, було доповнено такими абзацами: «культурологія», «соціальні комунікації».

Післяутвердженняпереліку нових спеціальностей, їх формул та паспортів зараз перед науковцями, які надалі досліджуватимуть соціальні комунікації, стоять нагальні питання створювати відповідну інфраструктуру нової наукової газулі, а також визначати, що відноситься до категорій та понять цієї науки.

На жаль, у вітчизняній науці й досі немає як самого визначення, що таке «соціальні комунікації», так і чіткого розуміння щодо їх складових. Наприклад, науковці зараз шукають відповідну дефініцію «соціальній інформатиці» і намагаються визначити, чим вона відрізнятиметься від «інформатики» як сфери математичних наук.

Через це також поки що неможливо визначити, що саме можна віднести до «прикладних соціально-комунікаційних технологій» [шифр спеціальності 27.00.06] як галузі науки «соціальні комунікації».

Серед науковців є різні думки з приводу таких понять науки «соціальні комунікації», як «комунікація» та «спілкування». Чи відносяться до «комунікації» такі інформаційні взаємодії, як, приміром, пропаганда та навіювання? Через те, що й досі науковцями не вироблені чіткі визначення «соціальним комунікаціям», «комунікації» та «спілкуванню», відповідь на це питання знайти дуже складно.

Найближчим часом дослідники зі сфери соціальних комунікацій також мають зусередитись над розробкою класифікації видів, типів та форм «соціальних комунікацій», «комунікації», «спілкування». Це дозволить розпочати більш грунтовні дослідження зі сфери соціальних комунікацій як науки.

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний інститут :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут магістратури, аспіратнути та докторантури :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та соціальних комунікацій :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Інститут управління та економіки освіти
Факультети
Кримський гуманітарний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ